The making of...

De kunstenaars en het team hebben keihard gewerkt aan de nieuwe lichtkunstwerken voor Editie 11. Bekijk de making of blog voor een kijkje achter de schermen.

19.01.2023 | THROWBACK

Voor het achtste jaar op rij hebben drie studenten van de Breitner Academie (Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten) een lichtkunstwerk gemaakt. Onder begeleiding van docenten, technici en medewerkers van het festival gingen ze aan de slag met het thema Imagine Beyond en hebben ze eigenhandig het kunstwerk 'To Merge' vervaardigd. Hieronder een aantal foto's van het proces!

SCHETSEN

TESTEN

OPBOUWEN

08.12.2022 | IN DE MEDIA

We zijn enorm blij om te zien dat het festival zo goed wordt ontvangen. Ook in de media is het opgepikt en er zijn verschillende diepte interviews verschenen met o.a. kunstenaars en ons artistieke team. Klik op de links hieronder om een aantal artikelen in te zien.

'De magie van bewegend licht' (NRC)

'De lampenkap die vriendelijk oogt' (Volkskrant)

'5 kunstwerken die je moet zien' (Het Parool)

'Een hommage aan de gloeilamp' (De Telegraaf)

02.12.2022 | GRAND OPENING

Gisteren vond de grand opening van Editie 11 plaats! Er waren speeches van onder andere wethouder kunst & cultuur Touria Meliani en festivaldirecteur Frédérique ter Brugge. Samen met kunstenaars, partners en genodigden hebben we geproost op komende editie. Dank aan de Koepelkerk voor de mooie locatie en hospitality!

01.12.2022 | LICHTEN: AAN!

Vanaf vanavond is Editie 11 officieel geopend! Vanaf 17.00u staan de lichten aan. Koop nu je digitale wandelkaart of boek tickets voor een vaart en bekijk onze ‘plan je bezoek’ pagina voor praktische informatie. We hopen je te zien de komende 53 dagen! Ben jij klaar om de wereld van de verbeelding binnen te stappen?

TICKETS PLAN JE BEZOEK

30.11.2022 | MORGEN IS HET ZOVER

Een van de kunstwerken op de route zegt het goed: vanaf morgen staan de lichten aan! Van 1 december t/m 22 januari verlichten de 20 lichtkunstwerken van Editie 11 de stad, om jouw verbeelding te prikkelen. Ben jij er klaar voor? Wij wel!

TICKETS

28.11.2022 | TESTEN, TESTEN, TESTEN

Deze dagen is onze technische crew nog maar met één ding bezig: het testen van de lichten en het festivalproof maken van de constructies. Want de kunstwerken moeten het wel 53 dagen lang volhouden, in weer en wind...

24.11.2022 | NOG 1 WEEK TE GAAN!

Over precies een week is het dan zover: de opening van Editie 11! Om je alvast warm te maken, hieronder een sneak peek van een lichtkunstwerk dat komende winter te zien zal zijn. Vergeet vooral niet je tickets te kopen om het werk in het echt te komen bewonderen!

TICKETS

23.11.2022 | DE LAATSTE LOODJES

Bijna alle kunstwerken staan of liggen inmiddels op hun plek. Er worden nog een paar gekke stunts uitgehaald en er wordt vooral heel veel getest; de werken worden klaargestoomd om de stad voor 53 dagen te verlichten.

21.11.2022 | DE KUNSTENAARS VAN EDITIE 11

We stellen graag de 20 kunstenaars die met hun lichtkunstwerk deelnemen aan Editie 11 aan je voor. Ga naar ons laatste nieuwsbericht om ze te ontmoeten.

KLIK HIER

16.11.2022 | BEHIND THE SCENES

In de werkplaatsen en ateliers van onze kunstenaars wordt hard gewerkt. Er wordt geklust aan de contructies en er worden lichttesten gedaan. Neem een kijkje achter de schermen door de slideshow hieronder te bekijken!

14.11.2022 | EDUCATIEPROJECT

Deze week is alweer de derde workshop van ons educatieproject begonnen! De afgelopen weken hebben 1200 leerlingen uit heel Amsterdam kennisgemaakt met ons festival en bruggen en kades in Amsterdam. Ook zijn ze druk bezig met het beschilderen van hun bamboestok die uiteindelijk in het kunstwerk 'Brug van 1000 Dromen' komt te hangen. Bekijk de projectpagina voor meer informatie.

PROJECTPAGINA

12.11.2022 | DUURZAAM TRANSPORT

Een groot deel van lichtkunstwerken wordt via het water opgebouwd - wel zo makkelijk in een waterstad als Amsterdam. Onze crew vaart van het werterrein naar de kunstwerken per elektrische sloep. Ook over land kiezen we waar het kan voor de meest duurzame (en Hollandse) vervoersoptie: de fiets.

LEES MEER

10.11.2022 | WAT ZOU HET WORDEN?

De opbouw is in volle gang en langzaam verrijzen er drijvende sculpturen, bouwtorens en steigers in de stad. Hieronder een paar snapshots van onze crew in actie.

07.11.2022 | DE OPBOUW IS BEGONNEN

Vanaf vandaag kun je wellicht onze technici tegen het lijf lopen in de stad! Ze leggen de eerste hand aan de twintig kunstwerken die de komende maand in de stad zullen verschijnen. De opbouw is daarmee officieel begonnen. Ons team heeft hun intrek genomen op het werkterrein nabij Centraal Station. Wij kunnen niet wachten! En jij?

We zien de containers en werkplaats van het technische team van het festival.

25.10.2022 | HET EDUCATIEPROJECT IS VAN START

Ook dit jaar betrekken we de jongere generatie bij ons festival. Nu de herfstvakantie voorbij is werken ruim 1200 basisschoolleerlingen uit heel Amsterdam mee aan een lichtkunstwerken in de route; de Brug van 1.000 Dromen. In een reeks van vier workshops leren ze over (licht)kunst, het festival én het belang van bruggen en kademuren voor een stad als Amsterdam. Want het gaat niet goed met het historische erfgoed dat ieder jaar het decor vormt voor onze lichtkunstwerken.

VOLG HET PROJECT HIER

Een artist impression van het kunstwerk.

01.10.2022 | TICKET SALE LIVE

Ga jij de kunstwerken varend of wandelend beleven? Of misschien wel allebei? In onze ticketshop vind je de verschillende vaar- en wandelbelevingen, tijden en opstapplekken. Koop nu je tickets voor Editie 11 en verzeker jezelf van een onvergetelijke ervaring deze winter!

TICKETSHOP

30.09.2022 | Word vrijwilliger!

We zijn op zoek naar vrijwilligers om onze informatiepunten op de route te bemannen. Onze vrijwilligers zijn het visitekaartje van het festival en het eerste aanspreekpunt voor bezoekers. Ben jij enthousiast, behulpzaam en fan van lichtkunst? Klik dan op onderstaande knop en geef je op!

VRIJWILLIGERSINFO

28.09.2022 | Opgefriste huis- en campagnestijl

Zoals je miscchien al wel gezien hebt aan de website, hebben we sinds kort een nieuwe huisstijl (o.a. logo en lettertype) en voor Editie 11 een nieuw campagnebeeld! We zijn druk bezig om dit overal door te voeren, zodat we straks zowel online als in de stad goed te herkennen zijn. Ben jij al met je cursor over het logo linksboven heengegaan?

Campagnebeeld van de ovale portaal cirkel, in roze/geel/blauw met Edition 11 en data.

01.09.2022 | Call for Concepts - Educatie

Vanaf vandaag zijn we op zoek naar concepten voor het educatieproject voor Editie 12 (winter 2023-2023). Ieder jaar nemen honderden basisschoolleerlingen uit heel Amsterdam deel aan ons educatieproject, waarbij ze een fysieke bijdrage leveren aan een lichtkunstwerk op de route. We zoeken naar een concept voor dit werk, dat de creatieviteit en onbevangenheid van kinderen omarmt.

LEES MEER

11.07.2022 | Dien jouw kunstwerk in voor Editie 12!

De Call for Concepts voor Editie 12 2023-2024 is vanaf vandaag geopend. Heb jij een verlichtend idee? Dien dan een concept voor een lichtkunstwerk in. De deadline is verlengd naar 30 augustus 2022 (16:00u). Meer informatie vind je op de pagina van de call:

CALL FOR CONCEPTS

21.03.2022 | Je hebt 1 nieuw bericht

Heb jij je al ingeschreven voor onze nieuwsbrief? Wees als eerste op de hoogte van het laatste nieuws en krijg tijdens het festival toegang tot verdiepende content!

INSCHRIJVEN